İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Milletimiz destansı bir tarih yazdı”

Ak Parti Sarayönü İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde açıklamada bulundu.

Tayyiboğlu yaptığı açıklamada, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan alçak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi sonrası, milletimiz önüne çıkabilecek her türlü engel ve zorluk karşısında dimdik durarak, canıyla kanıyla kazandığı şanlı kahramanlık zaferiyle adını Türkiye tarihine altın harflerle kazıdı.” dedi.

Milletin destansı bir tarih yazdığını kaydeden Adnan Tayyiboğlu, “Bundan iki yıl önce, 15 Temmuz 2016’da milletimiz, vatanı ve özgürlüğü için, emperyalizmin maşası darbe heveslilerine ve cunta özlemiyle askerimiz içinde yuvalanmış hainlere karşı soylu bir direnişle destansı bir tarih yazmıştır. Türk milletinin tüm dünyaya örnek olacak bu soylu direnişi gösterdi ki, Türkiye’de hiçbir güç milletin inanç ve ideallerinin tersine, belli güçlerin uydusu antidemokratik bir rejim kurma hevesini sonsuza dek gerçekleştiremeyecektir. Şüphesiz ki Milletimizin bu üstün cesareti bir ve beraber olduğumuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kimsenin başa çıkamayacağının açık bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Tayyiboğlu, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bu kalkışmayı başarısız kılan, sonuçsuz bırakan en önemli faktör, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve liderliği ile milletimizin kendi köklerine bağlılığı ve demokrasiye olan inancı olmuştur. 15 Temmuz’da Türk milleti haysiyetine sahip çıkmış, çıplak elleriyle tarihe el koymuş, kendisine tuzak kuranların tuzağını başlarına geçirmiş ve tarihin yönünü kendi istikbal ve istiklali doğrultusunda belirlemiştir. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, gazilerimize ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimle birlikte şükranlarımı arz ediyorum. Kendi topraklarının ruhunu ve evrensel demokratik değerlerin vizyonunu taşıyan bu milletin, aydınlık geleceğine istikrarla ve barış içinde yürümeye devam edeceğine olan inanıyorum.”

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir