İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Perşembe son gün

Sarayönü Belediyesi, 30 Kasım perşembe günü sona erecek olan Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisinin ikinci taksit ödeme süresine ilişkin olarak vatandaşları uyardı.
Sarayönü nde emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2017 yılı 2. taksit ödemeleri, 1 Kasım itibariyle Belediye Tahsil Şefliği nde tahsil edilmeye başlandı. Sarayönü Belediyesi Emlak Servisi nden yapılan açıklamada, emlak vergilerinin tahsilatının Mayıs ve Kasım ayları olmak üzere yılda 2 kez yapıldığı anımsatıldı.
Sarayönü Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Büyükinan, vergi mükellefi vatandaşların bugünlerde de rahatlıkla işlem yaptırabileceklerini bildirdi. Mükelleflerin mağdur duruma düşmemeleri için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri gerektiğini ifade eden Büyükinan, şöyle konuştu: “Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 Sayılı Kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak olup, mükelleflerin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen güne kadar vergilerini ödemeleri gerekmektedir.”
Emlak ve çevre temizlik vergilerini zamanında ve düzenli olarak ödeyen vatandaşlara da teşekkür eden Büyükinan, ikinci taksit ödeme süresinin 30 Kasım 2017 Perşembe günü sona ereceğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.