İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oda’dan mahalle ziyaretleri

Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik ve Danışmanlık Birimi personeli çiftçi sorunlarını dinlemek için Kadıoğlu, Boyalı, Karabıyık, Kayıören ve Çeşmelisebil mahallerinde muhtarlarla ve çiftçilerle buluştu.

Çiftçiler; kurak geçen 2019 yılının ardından verimin ve kalitenin düşük olduğundan ürettikleri mahsulün değerinde devlet tarafından alınmadığını çiftçinin mağdur edildiğini dile getirdiler.

Tarım girdilerinin pahalı olmasından (gübre, mazot ve tohumluk fiyatları) şikayet eden çiftçiler devletin biran önce çiftçinin yanında yer almasını tarım ve hayvancılığı desteklemesi gerektiği dile getirdi. Çiftçiler, “Tarımın durma noktasında olduğunu söyleyen üreticiler; tarımla birlikte hayvancılıkta etkileniyor. Pahalı olan yem fiyatları nedeniyle hayvan üreticileri ellerinde hayvanlara bakamadığı için sattık.” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik ise ziyaretler kapsamında yaptığı değerlendirmede, “Devlet tarım ve hayvancılığa destek vermezse üreticinin yanında yer almazsa kırsal kesimdeki tarımla ve hayvancılıkla uğraşan kesim üretimi bırakıp köyden kente göç edecektir.” şeklinde konuştu.

Bir yorum

  1. Hulusi çiçekli Hulusi çiçekli 6 Mart 2020

    Ayrıca toplulaştırma zulmunede oda el atmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir