İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclis Mart ayı toplantısını yaptı

Sarayönü Belediye Meclisi Mart ayı toplantısını geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirdi. Sarayönü Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısına Sarayönü Belediye Başakanı Nafiz Solak’ın yanı sıra meclis üyeleri katıldı.

Gündemin birinci maddesinde imar plan değişikliği konusu görüşüldü. Sarayönü girişindeki akaryakıt istasyonun karşısında bulunan alanda bağımsız adliye binası yapımı planlamalarına göre imar düzenlemesi yapıldı.

Gündemin ikinci maddesini yine bir imar plan değişikliği konusu oluşturdu. Hacpınar mevkii karşısında bulunan alana yapılması planlanan yöresel ürünler satış ve dinlenme tesisi projesi için parsellerin yeniden düzenlenip ticaret alanına dönüştürülmesine karar verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Ertuğrul göledinin su kullanım bedeli görüşüldü. Plan ve bütçe komisyonu tarafından belirlenen 25 liralık kullanım ücreti meclis tarafından onaylandı.

Dördüncü gündem maddesinde Evcekaya şantiyesinde ve Ladik mahallesinde bulunan kilitli parke taş üretim tesislerinin satılarak yerine daha büyük bir kapasiteye sahip aynı zamanda tam otomatik bir kilitli parke üretim tesisi alınmasına karar verildi.

Gündemin son maddesinde ekonomik ömrünü tamamlamış araçların satışı için karar alındı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir