İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurşunlu TOKİ ihalesi bugün

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Sarayönü’nün Kurşunlu mahallesinde inşa edilecek 78 konutun ihalesi bugün yapılacak. Gerçekleştirilecek ihale kapsamında 79 konut altyapı ve çevre düzenleme işi yapılacak. Yükseklikleri zemin üzeri 3 kat olan projedeki konutların 47’sı 2+1, 32’si ise 3+1 planında inşa edilecek. İlk etap TOKİ konutlarının inşaatı, itiraz süresinin ardından herhangi bir problem çıkmazsa yer teslimi yapılmasının ardından başlayacak. Toplam 5 bloktan oluşan projenin tamamlanması, vatandaşlar tarafından şimdiden merakla bekleniyor.
TOKİ tarafından Sarayönü’nün Kurşunlu mahallesine yapılacak toplu konutların yapılması için çalışma başlatan ve bu konuda uzun uğraşlar veren Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, gelişmeler hakkında bilgi verdi.
İhale sürecinin bugün itibariyle tamamlanacağını belirten Başkan Nafiz Solak; “Projenin yapılacağı alan; peyzajı, otoparkı, çocuk oyun alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda mahalleye değer katacak yeni bir yaşam alanına dönüşecek. Projede modern ve yerel mimari sentezlendi. Mimari cephe elemanları ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplama gibi özellikler modernize edilerek uygulandı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından inşallah yer tesliminin ardından ilk kazma vurulacak. Şu anda fiyatlarla ilgili kesin bir şey söylemek doğru değil ancak projenin kısa sürede teslim edileceğini düşünüyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir