İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hoca’mızın son fabrikaları da satılıyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için ihale açıldığını duyurdu. Ilgın Şeker Fabrikası’nın da özelleştirileceği ihaleler Nisan ayında yapılacak.
Hükümet, şeker fabrikalarını özelleştirmek için harekete geçti. Ilgın, Afyon, Ağrı, Bor, Burdur, Çorum, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat fabrikaları için ihale süreci başlayacak. Varlık satışı şeklinde yapılacak ihalelerin, iki ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.
Şeker fabrikalarının kamuoyunda hiç tartışılmadan ABD’nin küresel şirketi Cargill Raporu’nun ardından satışa çıkarılacak olması da manidar bulunuyor.

BU ÇİFTÇİYE BİR İHANETTİR
Şeker fabrikalarının satışı ile ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Sarayönü İlçe başkanı Ziya Tokgöz, “Sırf ABD’nin, Yahudi Cargill firmasının önünü açmak için şeker kotası uygulandı. Yetmedi şimdi de hem stratejik, hem de yerli ve milli olan kurumlarımız satışa çıkarılıyor.
Şeker üretimi, pancar ekimi ile birlikte stratejik bir alan. Hem istihdam, hem üretim, hem de ihtiyaç açısından stratejiktir. Bu gibi stratejik kurumların devlet kontrolünden çıkması çiftçiye ihanet denecek derecede bir yanlıştır.
Bu yanlıştan dönülmesi lazım ” dedi

Erbakan Hoca’mızın son fabrikaları da satılıyor
Tokgöz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Ortadoğu’ya ABD’nin ve benzeri ülkelerinin şeker kamışı şekeri veya tatlandırıcı pazarlamasının önüne geçmesi lazım. Pancar şekerini satarak ciddi gelir elde edebiliriz. Ancak NBŞ tüketimi yaygınlaşacak ve halk sağlığından olacak. Küresel güçlere hükümet tarafından trilyonlarca ilaç parası ödenecek.
Türkiye en stratejik kurumlarını satmıştır. Satacak başka bir yer kalmadı, Erbakan Hocamızın yaptığı fabrikalar satılıyor. Eti Aliminyum satıldı, kime satıldığı biliniyor. Petkim, Telekom, Tüpraş, Demir Çelik, hepsi satıldı. TÜMOSAN bile Konya ve Türkiye çiftçisi açısından stratejik idi ama satıldı.”

Bir yorum

  1. Konyali Konyali 19 Şubat 2021

    Eti alüminyum satıldı demişsin. Doğru iyiki de satıldı. Niye satıldı birde bunu araştır. Her yıl trilyonlarca zarar ediyordu. Şimdi özelleşti kar ediyor. Sonra birde şunu araştır; fabrikalar neden özelleşince daha fazla kazanç elde ediyor. Bunun çözümünü bul raporla ve paylaş.
    Erbakan sevici olmak yetmiyor. Erbakan olsaydı yukarıda yazdıklarımı analiz ederek konuşurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir