İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediyeden karla mücadele

Sarayönü’nde etkili olan kar yağışıyla birlikte Sarayönü Belediyesi ekipleri kar temizleme çalışmaları başlatarak Sarayönü merkez ve taşra mahallelerindeki yolları açtı. Meteorolojiden alınan bilgilere göre bir gün önceden kar temizleme çalışmaları için kriz masaları oluşturulurken, Sarayönü’nde başkan Nafiz Solak, çalışmaları bizzat yönetti. Kar temizleme çalışmaları kapsamında bilgi veren Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı açıklamada, kar yağışıyla birlikte temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Belediye Başkanı Nafiz Solak, belediye birim amirleri ve belediye teknik ekibinin oluşturduğu kriz masası tüm yollar açılana kara görev yaptı. Çarşamba gecesi kar yağışı ile başlayan çalışmalar sabaha kadar ve ertesi gün boyunca devam etti.

 

Planlı bir çalışma yürütüldü

Kar yağışı sırasında ekiplerin kar kürüme yaparak yolları trafiğe açık tutuğunu ifade eden Solak, “Çarşamba gecesi yağmaya başlayan kar, sabaha kadar etkisini artırdığı için geceden itibaren iş makinelerimiz çalışmaya başladı. İş makinelerimizle ilçemizde ve mahallelerimizde etkin bir çalışma yürüttük. Perşembe günü gün boyu sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde yolların tamamını ulaşıma açtık.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir