İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ak Parti’de isimler netleşiyor

Ak Parti Sarayönü İlçe Teşkilatı’nın genel kurulu öncesi adaylar ve adaylar içerisinde öne çıkan isimler netlik kazanmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta ilçe teşkilatında gerçekleştirilen temayül yoklamasında Gamze Karacan, Reşat Tamalı, Mustafa Turan, Halil İbrahim Turan ve Muharrem Sarı başkan adaylıklarını açıklamıştı. Adaylığını açıklayan isimler arasında teşkilat mensuplarının katılımıyla oylama gerçekleştirildi.

Temayül yoklamasında aday olmadığı halde yazılan isimlerin olduğu da öğrenildi. Temayül oylamasının ardından bir adaylık açıklaması da sosyal medyadan geldi. Temayüle katılmayan Zafer Elma sosyal medyadan aday olduğunu açıkladı.escort kartal

Parti içerisinde Ak Parti Genel Merkezi’ne mülakat için çağrılacak üç ismin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenilirken, adaylığını açılayan isimlerin yanı sıra aday olmayan sürpriz isimlerin de çağrılabileceği bilgisi edinildi.

Adaylar arasında Gamze Karacan’ın bir adım önde olduğu öğrenilirken, Ak Parti Genel Merkezi’ne çağırılacak üç isimden birinin Gamze Karacan olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Adayın belirlenmesi için çalışmalar devam ederken Koronavirüs nedeniyle kongrelerin ertelenmesi de gündeme geldi. Kongrenin yaz aylarına ertelenmesi ve mevcut başkan Adnan Tayyiboğlu’nun görev süresinin uzatılması da ihtimaller arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.