İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Umre ibadeti için gittiler

Sarayönü’nden özel bir tur şirketiyle umreye gitmek için hazırlık yapan umreciler, salı günü kutsal topraklara gitmek üzere hareket etti.

Görevliler kılavuzluğunda umreye giden grup için 22 Ocak Salı günü bir uğurlama töreni düzenlendi. Öğle namazının ardından İstasyon Meydanı’nda yapılan uğurlama törenine, umre yolcuları ve yakınları katıldı.

Uğurlama duasını yapan imam hatip Muammer Arıkan mukaddes topraklar ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından dualarla umrecilerin hayırlı bir umre geçirmesini diledi. Yapılan uğurlama töreninde duaların ardından kendilerini uğurlamaya gelen vatandaşlarla vedalaşan umreciler sonrasına Konya havaalanına doğru yola çıktı.
Umrecilerin kutsal topraklarda ziyaret edecekleri yerler ile ilgili olarak bilgi veren kafile sorumlusu Erol Kozan, “Medine Mescid-i Nebevi, Uhud Dağı, Mescid-i Kıbleteyin, Yedi Mescitler, Cennet-ül Baki gibi yerler bulunuyor. Bütün namazlarını peygamberimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) Camiinde kılacaklar ve peygamberimiz (s.a.v) mescidini ziyaret edecekler. Daha sonra Mekke’ye gidecek olan umreciler, Kabey-i Muazzama’yı tavaf edip Safa ile Merve arasında Say yapacaklar. Ayrıca Arafat, Mina, Müzdelife, Şeytan Taşlama yerlerini ziyaret edecekler.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.