İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarayönü’nde ilk hasat yapıldı

Sarayönü’nde ilk hasat gerçekleştirildi. Değirmenli mahallesinde Nusret Aldıran’a ait tarladan işlenen arpa 2020 yılının ilk mahsulü oldu. Dekardan 1 ton verim alınan arpa, tarlada 1400 liradan satıldı. Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik, çiftçilere bereketli bir harman dönemi diledi.

Sarayönü’nde harman dönemi ilk hasatla birlikte başladı. Sarayönü’ne bağlı Değirmenli mahallesinde 2020 yılının ilk arpa hasadı gerçekleştirildi.

Çiftçi Nusret Aldıran’a ait 36 dekarlık tarlada yapılan arpa hasadından 36 ton mahsul elde edildi. Zahireci Ramazan Küçükyangöz, hasat edilen mahsulün tonunu, tarlada 1400 liradan satın aldı.

İlçede gerçekleştirilen ilk hasada Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik ve Kadınhanı Ziraat Odası Başkanı Arafa Soydan da katıldı.

Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik, ilk hasat vesilesiyle tüm çiftçilere bereketli bir hasat sezonu diledi.

Bereketli bir yıl geçirdiklerini ifade eden Çelik, yaptığı açıklamada, “Kış ve bahar döneminde güzel yağışlar aldık. Bunun rekolteyi yükseltmesini bekliyoruz. Doğu yağışları bizim en büyük sıkıntımız. Bölgemizde aralıklarla etkili olan dolu inşallah çok fazla zarar vermemiştir. Rekolteyle beraber kalite de çok önemli. Arpa daha erken olgunlaştığı için hasat arpa ile başladı. Temmuz ayı içerisinde de buğday hasadımız başlar. Bu harman sezonuna umutla bakıyoruz. Çiftçilerimizin emeğinin karşılığını almasını ümit ediyoruz.” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir