İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarayönü’nde 185 ünite kan toplandı

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında iki günde 185 ünite kan toplandı.

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyası, Sarayönü Belediyesi önünde Kızılay Tır’ında gerçekleştirildi. Türk Kızılay Derneği Sarayönü Temsilciliği tarafından ilçemizde düzenlenen iki günlük Kan Bağışı kampanyasında 185 ünite kan toplandı. Geçtiğimiz hafta Çarşamba ve Perşembe günü ilçemizde yapılan ve iki gün süren bağış kampanyasına ilgi yine yoğun oldu.

Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, emniyet teşkilatı ile diğer kurum ve kuruluşlar, kampanyaya büyük destek verdi. Belli bir sayının üzerinde bağışta bulunan vatandaşlara, madalyaları ve belgeleri takdim edildi.
Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü’nde belli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşti. Sarayönü Belediyesi önünde açılır/kapanır sistemli TIR da yapılan Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 185 ünite Kan Bağışı yapıldı. TIR da oluşturulan bağış ünitelerinde Sarayönü’nde bulunan 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı. Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi başkanı Halil İbrahim Turan, Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir.” diyerek bağış için teşvikte bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.