İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOMEK ve ASEM kursları başladı

Sarayönü Gençlik Merkezi’nde faaliyete gösteren KOMEK, Ladik KOMEK ve Şehir Konağı’nda faaliyet gösteren ASEM, vatandaşlara yönelik kurslarına dün start verdi. Toplam 1040 kursiyerin müracaat ettiği KOMEK bünyesinde birçok farklı dalda kurs açıldı.
Sarayönü Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığında ilçede 3 ayrı merkezde hayata geçen KOMEK ve ASEM faaliyetlere başladı. Kurs verecek eğitimcilerin seçmeleri, mülakatları ve hizmet içi eğitimleri tamamlanarak, atamaları gerçekleştirildi. Kurslar geçtiğimiz hafta verilmeye başladı. 1040 kursiyerin müracaat ettiği KOMEK ve ASEM bünyesinde, Kur’an-ı Kerim, spor, aşçılık, mefruşat, ingilizce, bilgisayar, şiş örgü, takı tasarım, işaret dili, F klavye, cenaze hizmetleri, çini, kat hizmetleri personeli, bağ budama, süt ve besi sığırı yetiştiriciliği, bağlama, iğne oyası, halı dokuma, arı yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitkiler gibi kursları açıldı.
Sarayönü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile açılan bu kursları tamamlayan kursiyerlere, kurs sonunda sınava tabi tutularak Milli Eğitim Bakanlığı ndan onaylı sertifika verilecek.
Kurslarla ile ilgili açıklamada bulunan KOMEK ve ASEM yetkilileri kursların insanların sosyalleşmesine katkı sağladığını vurgulayarak, “Sosyalleşme, komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi, bireysel gelişime katkı, karakter ve güven duygusunun güçlenmesi anlamına gelir. Kurslarımız, ekonomi ve istihdam açısından faydalı olduğu gibi sosyal ve kültürel açıdan da hemşerilik duygusunun güçlenmesinde, Sarayönülülük bilincinin oluşmasında ve komşuluk ilişkilerimizin güçlenmesinde fayda sağlıyor.” şeklinde görüş bildirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir