İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kart görevinden istifa etti

Sarayönü Devlet Hastanesi’nde yaşanan problemlerin ardından hastane yönetiminin uğradığı yıpranma Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Kart’ın istifa etmesine neden oldu.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Kart, geçtiğimiz günlerde Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne istifasını verdi. Geçtiğimiz günlerde de Mali Hizmetler Müdürü Erdal Potuk, sağlık sorunlarını bahane göstererek görevinden istifa etmişti. Yönetim kademesinden gelen iki istifanın ardından boşalan görevlere yeni atamaların ne zaman yapılacağı ve kimlerin atanacağı merak konusu.
Dilek Kart kimdir?
1986 Isparta doğumlu olan Dilek Kart, ilk, orta ve lise eğitimini Isparta’da aldı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun olan Kart, 2008 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire olarak göreve başladı. 2009 yılında Konya Eğitim Araştırma Hastanesine atanan Kart, 2010 yılında Sarayönü’ne atandı. Dilek Kart, aynı zamanda Sarayönü’nde evlenerek dünya evine girdi. Yaklaşık 7 yıldır Sarayönü’nde görev yapan Kart, 12 Aralık 2017 tarihi itibariyle Sarayönü Devlet Hastanesi’nde Sağlık bakım Hizmetleri Müdürü olarak göreve başlamıştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.