İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İkinci geleneksel fotoğraf yarışması başladı

Sarayönü Belediyesi, ilçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla 2’nci geleneksel ödüllü ulusal fotoğraf yarışmasını başlattı.
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Konya’nın seçkin ilçelerinden biri olan Sarayönü’nün ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasından birçok olumlu sonuç elde ettiklerini kaydeden Başkan Solak, ilçenin tanıtımı ve fotoğraf arşivi için iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade etti.
Sarayönü’nün tarihi, kültürel ve doğal zenginlikler bakımından oldukça müstesna bir konuma sahip olduğunu anlatan Solak, “ilçemiz başta bağlı olduğu Konya olmak üzere, ülkemizin diğer bölgelerinin kültürel zenginlikleri arasında kendi değerleri ile temsil edilmesi gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri bakımından müstesna bir yapıya sahip olan Sarayönü ilçemiz, özgün değerleriyle Anadolu’nun kültürel zenginlikleri arasında yer edinmiştir. Minyatür bir Anadolu konumunda olan ilçemizde, Çerkesler, Yörükler, Karaçay Türkleri, Tatarlar, Kürtler, Türkmenler, Bulgaristan ve Yunanistan göçmenleri bir arada huzur içerisinde yaşamaktadır. 4 bin yıllık geçmişe sahip olan ilçemizde Hititler, Frigler, Persler, İskender İmparatorluğu, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok farklı kültür, aynı potada eriyerek bugünün değerlerini oluşturmuştur. Bu kapsamda ilçemizin zenginliklerinin özelde bölgemize, genelde ülkemize ve dış dünyaya çeşitli sanatsal etkinliklerle tanıtılması gerektiği düşünülmekteyiz.” dedi.
Yarışmanın tek kategoride gerçekleştirileceği öğrenildi. Her katılımcı yarışmaya en fazla 20 fotoğrafla katılabilecek. Yarışmaya belediye personeli ve yarışma organizasyonu komisyonu, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacak. Fotoğraflar DVD veya flash bellek ile posta veya elden teslim edilecek.
Yarışmada birinci olana 3 bin 500 lira, ikinci olana 2 bin 500 lira, üçüncü olana bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca üç kişiye 750’şer lira mansiyon ödülü verilecek. Son başvuru tarihi 15 Ekim 2018 olarak belirlendi. Son başvuru tarihinin ardından seçici kurul değerlendirmesi yapılarak sonuçlar internet üzerinden açıklanacak. Sergi, gösteri ve ödül töreni 24 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir