İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayvancılık projelerine yüzde 50 hibe desteği

Konya Ovası Projesi kapsamında gerçekleştirilecek damızlık sığır ve koyun-keçi işletme yatırımlarına yüzde 50 oranında hibe verilecek.

Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Güngör Çiğdem, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, damızlık sığır ve koyun-keçi işletme yatırımlarına yüzde 50 oranında hibe vereceğini söyledi.

Projelerdeki yüzde 50 hibe desteği, oluşturulacak değerlendirme komisyonlarının belirleyeceği yatırım üst sınırı altında kalan tutarlar için verilecek.

Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Güngör Çiğdem, tebliğ kapsamında damızlık sığır ve koyun-keçi işletme yatırımlarına verilecek hibe desteklerini şu şekilde açıkladı:
Projede yer alan inşaat yatırımı konusunda, yatırımın merkez proje değerlendirme komisyonunca belirlenen üst sınır dahilinde gerçekleşme tutarının yüzde 50’si oranında hibe verilecek ve bu hibe ahır-ağıl tadilatı veya yeni yapılacak kapalı, yarı açık ve açık sistemli ahır ve ağılları kapsayacak.

Projede yer alan damızlık erkek hayvan alımı yatırımı konusunda, merkez proje değerlendirme komisyonunca belirlenen üst sınır dahilinde hayvan alım tutarının yüzde 50’si oranında hibe verilecek ve hibe; damızlık boğa, damızlık koç-teke alımını kapsayacak.

Projede yer alan makine alet ve ekipman alımı yatırımı konusunda, merkez proje değerlendirme komisyonunca belirlenen üst sınır dahilinde makine alet ve ekipman alım tutarının yüzde  50’si oranında hibe verilecek, hibe; makine alet ve ekipman alımını kapsayacak.

İnşaat yatırımı, damızlık koç-teke alımı ve makine alet ve ekipman alımı yatırım konusu Konya Ovası Projesi kapsamındaki illerde uygulanacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir