İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gözlü’de mısır hasadı başladı

Sarayönü’nde bu hasat döneminde yaklaşık 17 bin ton hububat hasadı yapılan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı en büyük 3’ncü işletme olan Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde silajlık mısır hasadına başlandı.

2020 Hasat döneminin problemsiz tamamlandığını belirten İşletme Müdürü Yüksel Akçay, işletmede çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirterek hububat hasadının ardından 5 bin 200 dekar arazide silajlık mısır hasadına başlandığını söyledi.

Çalışmaların işletmede bulunan son teknoloji ile üretilmiş makine ve ekipmanla yapıldığını kaydeden Akçay, “Şükürler olsun hububat hasadımız son teknoloji makinelerle sorunsuz bir şekilde yapılarak tamamlandı. İşletmemizde son yıllarda açılan kuyularla birlikte 10 bin dekar arazi sulanabilir hale getirildi. Bununla birlikte toplam 46 bin dekar arazide 17 bin ton arpa ve buğday hasadı yapılarak 2020 hasat mevsimi tamamlandı.

Şimdi ekipler mısır hasadını yapıyor. Yonca, hasır yonca biçimi, balya yapımı taşıma ve istif çalışmaları da devam ediyor” dedi.

İşletmede tohum ünitesinde hazırlanan sertifikalı tohumlukların çiftçilere dağıtımının da devam ettiğini belirten Akçay; “Ayrıca yatırımlarımız kapsamında işletmemizde mevcut silolara ilaveten tohum eleme tesislerine 8 bin tonluk ve yem fabrikasına 2 bin tonluk olmak üzere toplam 10 bin tonluk dikey siloların yapımı gerçekleştirilmiştir.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir