İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitime devre arası

Sarayönü eğitiminde Cuma günü çalan zille yarıyıl tatili başladı. Sarayönü sınırları içerisinde bulunan 32 eğitim kurumunda eğitim gören 4 bin 635 öğrenci 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. İkinci dönem için ders zili 5 Şubat’ta tekrar çalacak.

Sarayönü’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi geçtiğimiz Cuma günü tamamlanırken; karne heyecanı yaşayan öğrenciler yarıyıl tatiline başladı.

Sarayönü Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 14 ilkokul, 11 ortaokul ve 7 lisede toplam 4 bin 635 öğrenci için 15 günlük yarıyıl tatili başladı. Yarıyıl tatiline girme sevinciyle karnelerini alan öğrenciler için ikinci dönem, 5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 8 Haziran 2018 tarihinde sona erecek.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin tamamlanması sebebiyle Sarayönü İmam Hatip Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Ortaokul düzeyinde belirlenen İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman ve Şube Müdürleri Metin Özdemir ile Barış Demir katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, öğrencilere takdir, teşekkür ve başarı belgeleri ile karnelerini dağıtırken, notları düşük olanlardan, ikinci dönem daha çok çalışarak notlarını yükseltmeleri için söz aldı. Karneler dağıtıldıktan sonra ise İstiklal Marşı töreni yapan okullar 15 günlük yarıyıl tatiline girdi.

Kötü davranışlardan kaçının
Törenlerin ardından ayrıca açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, velilerin tatile giren çocuklarını küçük de olsa ödüllendirmesi gerektiğini dile getirerek, “Karnelerdeki muhtemel olumsuzlukları ve başarısızlıkları çocuklarımızı yargılama aracı yaparak, kendilerine karşı sevgisini saygısını yitirmesine, okula ve hayata bakışını olumsuzlaştırmasına neden olacak boyutta bir davranış ve görüşmeden kaçınmalıdırlar. Onlara, her şeye rağmen sevdiğimizi ve en değerli varlığımız olduklarını hissettirmeliyiz. Her insan bir değildir. Bir çocuğumuz Matematikte iyidir, diğeri Türkçede. Bazı çocuklarımız sanatta iyidir bazıları sporda. Bu yüzden kıyaslamayla onların üzerinde baskı kurmayın. Tatili boş bir zaman dilimi olarak görmemeli, çocuklarımızla birlikte yapacağımız bir plan dahilinde dinlenme, eğlenme ve okuma zamanları oluşturmalıyız. Ders kitabı dışındaki kültür kitaplarının eğitimi destekleyici rolü bilinen bir gerçektir. Bu sebeple velilerimiz öğrencilerimizi kitap okumaları için yönlendirmeli, teşvik etmelidirler. En güzel karne hediyesi olarak, Milli Eğitim Bakanlığımızca da tavsiye edilen, 100 Temel Eser, bu manada uygun bir seçim olabilir. Bu duygu ve düşüncelerle, yoğun bir çalışma dönemi sonunda tatile giren tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Jandarmadan öğrencilere bayrak
Sarayönü İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ahmet Sabırlı ve İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Üstçavuş Tamer Yöney de karne törelerine katıldı. Teğmen Ahmet Sabırlı, Yenicekaya Abidin Türksever İlkokulu’nda karne törenine katılırken, Kademli Başçavuş Tamer Yöney, Halıcı Cumhuriyet İlkokulu’nda katıldı. Tüm öğrencilere bayrak hediye edilirken, dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir