İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cam filmi karara bağlandı

Sarayönü Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, araçlarda cam filmi uygulamasının geçtiğimiz günlerde karara bağlandığını duyurdu.

Cam filminin derecesine sınır getirilerek serbest bırakıldığını kaydeden Karataş, yaptığı açıklamada, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçen hafta düzenlediği toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi. Tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi. Yolcu taşıma araçlarında ise acil çıkış camlarına film uygulanamayacak.” dedi.
Cam filmi cezası ne kadar?
Kriterlerin belli olmasının ardından polis ekipleri de denetimlerine başladı. Kurallara uymayan cam filminin cezası ise 427 lira. Uygulama kendinden film camlı araçlar için geçerli değil. Yani camlarında R43 olan araçlar ceza almayacak. Cam filmini söktürmek isteyenler için piyasada 100 ila 150 lira arasında söküm yaşan işyerleri bulunuyor. Cam filmleri sökülürken, özellikle arka camdaki rezistanslara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu noktada cam filmlerini uzman kişilerin sökmesi gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir