İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altgeçitten geçiş direk sağlanacak

Sarayönü’nde yaklaşık yedi yıl önce yapılmasına rağmen yayalar tarafından kullanılmayan demiryolu altgeçidinin daha kullanışlı hale getirilebilmesi için revizyon çalışması yapılıyor.

Asansörleri sökülen altgeçidin zemini doldurulup yükseltilecek. Eğimin kurtarması durumunda altgeçit engellilerinde kullanabileceği bir rampa şekilde yapılacak. Eğim kurtarmazsa geçit merdivenli olacak.s

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı açıklamada, “ilçemiz Saraç mahallesini Doğu İstasyon mahallesine bağlayan demiryolu altgeçidi, zemininden çıkan aşırı su nedeniyle yapıldığı günden buyana vatandaşlara sağlıklı bir şekilde hizmet verememekteydi. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ile yaptığımız görüşmeler neticesinde altgeçidin yeniden drenaj edilip daha sonra revize edilmesine karar verdik.” dedi.
Devlet demiryollarına gönderilen proje neticesinde projenin uygun bulunduğunu kaydeden Başkan Solak, “Gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında personelimiz devlet demiryolları tarafından eğitim ve sınava tabi tutuldu. Bunun sonucunda drenaj çalışmalarını geçtiğimiz günlerde başlattık. Drenajdaki amaç suyun altgeçit içine girmeden dışarıdaki bir kuyuda toplanması. Bu toplanan su yaz aylarında parklarda sulama için kullanılacak. Kış aylarında ise kanalizasyona aktarılacak. Ayrıca altgeçit inişleri yandan değil, doğrusal olarak kuzey güney istikametinde daha az eğimli bir şeklinde yapılacak. Çalışmaları kış öncesi bitirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir