İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zeybek: “Saygı ve rahmetle anıyoruz”

İyi Parti Sarayönü İlçe Başkanı Çetin Zeybek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleriyle, ilke ve inkılaplarıyla akıllarda ve kalplerde ölümsüzleştiğini belirten Zeybek, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’nci yıl dönümünde ona olan sevgimizin ve saygımızın en derin duygularındayız” dedi.

Atatürk’ün kısa hayatına sayısız başarı sığdırarak bu ülkeyi kendilerine miras bıraktığını kaydeden Çetin Zeybek, ” Emperyalizme karşı verilen ilk Kurtuluş Savaşı’yla, mazlum milletlere örnek olan Gazi Paşa ve silah arkadaşları aziz ecdadımızın, bize emanetidir.

Son yıllarda üzülerek görüyoruz ki bu kıymetin farkında olmayanlar, siyaseti, milli ve manevi değerlerimiz üzerinden gereksiz tartışmalarla meşgul etmektedir. Oysa Türk siyaseti, kurtarıcı ve kurucu iradenin bize gösterdiği hedeflere odaklanmalıdır. Bu hedef, milletimize daha huzurlu ve daha müreffeh bir hayat sağlamanın mücadelesidir.

İktidarı cumhuriyetin değerleriyle, muhalefeti mukaddesatımızla barıştırdığımız gün, önemli bir yol almış olacağız. Bizler bunun çabası içindeyiz. Geçtiğimiz zamanlar da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın,  Cuma hutbesinde, kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’e bir Fatiha’yı çok görmesi de bu yapay gerginliklerin, manevi dünyamızda açtığı bir yaradır” şeklinde konuştu.

Ulu önder Atatürk’ün, yaşamının her anında Türk milletine örnek olduğunu ifade eden Çetin; “Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82’inci yılında bir kez daha rahmet, dua ve minnetle anıyor, mücadelesi önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

edirne escort

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir