İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yöresel Ürünler Satılacak

Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yöresel ürünlerin satışı yapılabilecek bir tesis projesi hazırlandı. Bir yıl içerisinde tesisin yapılarak hizmete açılması bekleniyor. Kooperatif tarafından üreticilerden toplanan sütlerin bu tesiste işlenmesiyle yapılacak olan yöresel ürünler, yine bu tesiste satışa sunulacak. Proje maliyetinin 1,5 milyonu bulması bekleniyor.

Son dönemlerde önemli atılımlara imza atarak adından söz ettiren Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, önemli bir projeye daha imza atıyor. Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Çoban’ın girişimleri ile hazırlanan yöresel ürünler tesisi projesi gelecek yıl hizmete girecek.

Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Çoban, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Tesisimizde temel olarak süt ürünleri satışı olacak. Üyelerimizden aldığımız sütleri işleyerek peynir, yoğurt, tereyağı gibi sür ürünleri üreteceğiz. Süt satışımız da olacak. Kendi ürünlerimizin yanı sıra zeytin, tulum peyniri tamamlayıcı yöresel ürünler satışı da olacak.” dedi.

Gelecek yıl hizmete girecek

Bölgenin sütünü daha iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden Çoban, “Amacımız kendi doğal ürünlerimizi üretip paketleyerek satmak. Son derece modern bir tesis kuracağız. Tesisimizi idari binamızın yanına yapmayı planlıyoruz. Projemizi İnşaat Mühendisi Muhammet Badem’e hazırlattık. Emeklerinden dolayı kendisine de teşekkür ediyoruz. Proje maliyetini 1,5 milyon olarak hesap ediyoruz. Bahar döneminde ihalesini gerçekleştireceğiz. Yaz başlangıcında yapımının başlamasını planlıyoruz. Gelecek yıla kadar tamamlayıp hizmete açacağız inşallah. Tesisimizin alt kısmında imalathane olacak. Üst kısmında ise satış mağazası yer alacak. Tesisimiz yapılırken bir taraftan da personel tedarikini gerçekleştireceğiz. İyi ustalarla çalışacağız.” şeklinde konuştu.
Yöresel ürünlere ilgi arttı

Son dönemlerde doğal ürünlere ilginin bir hayli arttığını ifade eden Çoban, şunları söyledi: “İnsanlar artık katkılı fabrikasyon gıda maddeleri yemek istemiyor. Doğal yöresel ürünlere talep arttı. Bizde hem bu taleplere cevap verebilme adına hem de sütümüzle bir katma değer oluşturabile adına bu projeyi hazırladık. Zaman içerisinde talep nasıl şekillenir, satış miktarı ne kadar olur şu anda öngöremiyoruz ama neden bölgemizin tüm sütünü kendimiz değerlendirmeyelim. Fabrikalara pazarlayacağımıza kendimiz işleyerek sütümüze daha çok değer katarız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir