İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşilkaya’dan 15 Temmuz mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Bayram Yeşilkaya, 15 Temmuz darbe girişimini yıldönümünde açıklamalarda bulundu.

Yeşilkaya yaptığı açıklamada, “15 temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.” dedi.

Güçlü bir demokrasi kurma fırsatının değerlendirilemediğini savunan Yeşilkaya, “Darbe girişimine karşı milletimiz gezi  meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiştir. Sonraki süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni devre dışı bırakan bir ohal rejimi yerleştirilmiştir.” şeklinde konuştu.

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına yönelik hiç bir adım atılmamasını eleştiren Yeşilkaya şöyle konuştu: “Aradan iki yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük. Esaslı bir adım da atılmamıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyet kuruluş ilkelerine bağlı kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir