İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yeni eğitim öğretim yılının ilk kez okul heyecanı yaşayan çocuklar başta olmak üzere tüm öğrenciler, öğretmenler, aileler ve eğitim camiası için hayırlı olmasını diledi.

 

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yeni dönemin hayırlar getirmesini diledi.

Geleceğe dair iddiası olan nesle sahip olmanın tek yolu eğitim olduğunu altını çizen Başkan Nafiz Solak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sarayönü’nde 5 bine yakın öğrenci eğitim ve öğrenim hayatına devam etmektedir. Belediye olarak en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle çalışmaktayız. İlçede eğitim kalitesinin daha da yükselmesi için yoğun gayret içerisindeyiz.

Eğitim; okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan bir nesle sahip olmanın yegâne yoludur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir.

Başta Kaymakamımız Tarık Bahadır olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve öğretmenlerimiz ilçede eğitim kalitesinin artması için elinden geleni yapıyor.

Bizler de belediyeler olarak tüm okullarımızın eğitim ve öğretime hazır bir şekle gelmesi, çevresinin düzenlenmesi, bahçelerinin yapılması, asfalt gereken yere asfalt, yeşil alan olması gereken yerlere yeşil alan oluşturulması konusunda çalışmalar yürütüyoruz.

Hepimizin ortak amacı geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almasıdır. Bu konuda velilerimizin de gerekli ilgiyi göstermeleri gerekiyor.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ilk kez okul heyecanı yaşayan yavrularımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyor; bütün Sarayönülü hemşehrilerime en kalbi selamlarımı sunuyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir