İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TKDK’dan IPARD çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II Programı İkinci Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Geliştirilecek projeler için toplamda 122 milyon 177 bin 559,21 Avro destek verilecek.

Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek.

Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak. Bu dönemde, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması gibi sektörler desteklenecek.

Başvurular 06.09.2017 tarihi saat 09:00 dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 26.09.2017 tarihi saat 21:00 da kapatılacak. Başvuruların son teslim tarihi 28.09.2017, saat 18:00 dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

İkinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 (on sekiz) ay olarak planlanıyor. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro