İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TDV kurban vekaletlerini kabul ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı Sarayönü Temsilcisi Ali Tosun, Kurban Bayramı sevincini ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mazlum ve mağdur coğrafyalara taşımak için vekaletle kurban keseceklerini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı Sarayönü Temsilcisi Ali Tosun yaptığı açıklamada Türk Diyanet Vakfı’nın vekaletle kurban keseceğini duyurdu. Kurban kesim bedellerini yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi.

TDV Sarayönü Temsilcisi Tosun yaptığı açıklamada, “Kurban ibadeti Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir yardım eline vesile olmaktadır. İslami usullere uygun olarak kestiğimiz kurbanları, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslüman’ın selamına muhtaç kalan tecrit yerlerine kadar yedi kıtada gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.” dedi.

Kurbanın, sadece akrabaları, komşuları ve dostları değil, yeryüzündeki bütün Müslümanları birbirine yakınlaştırmak olduğunu anlatan Tosun, “Vatandaşlarımız, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Yüce dinimiz İslam’da, yapılan ibadetler bir yandan kişiyi Allah’a yaklaştırırken diğer yandan pek çok güzelliği de bünyesinde barındırır. Allah için edâ edilen kurban ibadeti de içerisinde çok sayıda hikmeti barındırmaktadır. Kurban ibadeti toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tuttuğu gibi bayram yapamayanları bayram sevincine ortak ederek sosyal adaletin gerçekleşmesine de önemli derecede katkıda bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir