İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tapu 171. yaşını kutladı

Sarayönü Tapu Müdürlüğü tarafından 171’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.
Sarayönü Tapu Müdür Vekili Emin Karataş tarafından yapılan yazılı açıklamada, ilk tapu teşkilatının Defterhane-i Amire Kalemi adı altında 21 Mayıs 1847 Tarihinde kurulduğunu söyledi. Cumhuriyetin ilanı ile Tapu Umum Müdürlüğü ve Tapu ve Kadastro Umum (Genel) Müdürlüğü olarak bugüne kadar geldiğini anlatan Karataş, “Bu yıl kurumumuzun 171. kuruluş yıl dönümü kutlanmaktadır.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün geliştirmiş olduğu projeler ve yapmış olduğu protokoller ile en iyi hizmeti verme hedefi yakalanmaya çalışılmaktadır. Bunlardan bazıları e-haciz, e-ipotek, e-terkin, e-arşiv ve tapu takastır. Sarayönü Tapu Müdürlüğü olarak da Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen projelere uyum sağlanmakta ve tanınan imkan dahilinde yeni proje teklifleri sunulmaktadır.” dedi.

Ayrıcalıksız, hızlı işlem
Diğer kurumlarla sıkı bir uyum içerisinde çalıştıklarını kaydeden Karataş, “Gerek Belediyemizin gerekse hükümetimizin geliştirmiş olduğu tarım arazilerinin toplulaştırması, orman vasfını kaybetmiş taşınmazların hak sahiplerine verilmesi, kamulaştırma, TOKİ konutları, imar uygulamaları, güneş enerji sistemlerinin kurulması, İPARD desteklemeleri gibi çalışmaların da etkisi ile ilçemizdeki gayrimenkul alım-satım adedi ve işlem çeşitliliği her geçen yıl artış göstermekle müdürlüğümüzün işlem yoğunluğunda artışa neden olmaktadır. Müdürlük olarak temel hedefimiz; her bir vatandaşımızın işleminin acil ve önemli olduğunu bilerek, kişiler arasında herhangi bir ayrıcalık yapmadan ve işimizi aksatmadan, gerektirdiği önemi ve hassasiyeti göstererek, her bir çalışanımız güler yüzle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vererek, kurumumuzu da gerektiği şekilde temsil edebilmektir.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir