İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sokağa çıkma yasağı uygulandı

Sarayönü’nde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından hafta sonu cadde ve sokaklar boşaldı.

Cuma akşam saatlerde sokağa çıkma yasağının duyurulmasıyla birlikte ilçede birçok vatandaş marketlere akın etti. Birçok marketin 21:30’da kepenk kapatması nedeniyle açık olan birkaç bakkaldan vatandaşlar bazı ihtiyaçlarını karşıladı. Gece 24:00’ten itibaren ise sokaklar sessizliğe büründü. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 8 kişiye 800’er lira idari para cezası uygulandı.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından kent meydanları, caddeler ve sokaklar boş kaldı.
Hafta sonu sessizliğe bürünen Sarayönü’nde yasaktan muaf olanların dışında kimse dışarıya çıkmadı. İlçenin en işlek ve kalabalık yerleri de yasağın ardından boş kaldı. Yasağın başlamasıyla birlikte ilçede görev yapan güvenlik güçleri de devriye atarak kontroller gerçekleştirdi.

Güvenlik güçlerinin yanı sıra fırınlar aktif olarak faaliyetlerine devam etti. Başta fırınların kendi araç ve personeli olmak üzere, Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla vatandaşlara ekmek ulaştırıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren ekmek üretip dağıtım araçlarıyla mahallerde ekmek dağıtan fırıncılar, halkın mağdur olmamasını sağladı. Vatandaşların evlerinde kadar yapılan ekmek servisi, halkta büyük memnuniyete neden oldu. Bunun yanı sıra Sarayönü Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi ve eczanelerde faaliyetlerini devam ettirdi. Yine mahalle muhtarları halkın acil ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda aktif olarak sahada yer aldı.

Sokağa çıkma yasağı Sarayönü’nde Pazar gece saat 00.00’da sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir