İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyer-i Nevi sınavı Pazar günü

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Türkiye genelinde her yıl düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının başvuruları tamamlandı. “Kaybedeni olmayan sınav” sloganı ile düzenlenen sınavın ‘lise’ ayağına ilçe genelinde 100’ün üzerinde öğrenci başvurdu.

Öğrencilerin sınavda sorumlu tutulacakları Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın “Kardeşliğe Davet, Hz. Muhammed (Sav)” kitabı öğrencilere ulaştırıldı.

Bu yıl “Liseli Gençler Efendimizin İzinde” sloganıyla düzenlenecek yarışma için derneğin ilçe teşkilatı liseleri tek tek gezerek öğrencilere sınav hakkında bilgi verdi. Yarışmaya katılmak isteyen gençler, ‘www.efendimizinizinde.com’ internet sitesinden kayıt yaptırdı. Dereceye giren öğrencilere Türkiye birincisine 5 bin tl, ikinciye 4 bin tl, üçüncüye 3 bin tl, dördüncüye 2 bin tl ve beşinciye bin tl para ödülü verilecek. Aynı zamanda Konya il birincisine 3 bin tl, ikinciye 2 bin tl, üçüncüye bin tl, dördüncüye 750 tl ve beşinciye 500 tl para ödülü verilecek. Dernek yetkilileri yaptığı açıklamada, geleceğin teminatı olan gençlere Hazreti Peygamber’in hayatını öğretmek istediklerini belirterek, gençlere bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmanın önemli olduğunun ifade etti. Sınavın 15 Aralık tarihinde düzenleneceği, dereceye girip ödül almaya hak kazananların ise 31 Aralık’ta düzenlenecek Mekke’nin Fethi Gecesi’nde ödüllendirileceği ifade edildi.
İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.