İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Sigortayla emeğinizi koruyun”

Sarayönü Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Vekili İbrahim Gürkan, çiftçilerin emeklerini korumak için mutlaka tarım sigortası yaptırması gerektiğini söyledi.

Gürkan, tarım sigortasının yük değil, zorunlu bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “Tarım sigortası priminin en az yarısını devlet ödüyor. Tarım sigortası maliyet değil ihtiyaçtır. Milli servetimizin boşa gitmemesi için çiftçilerimiz sigortasını mutlaka yaptırmalı.” ifadelerini kullandı.

Hedefin tarım ekonomisinin sürdürülebilir olmasına katkı sağlamak olduğunun altını çizen Gürkan, “2006 yılında değişen tarım sigortası ritüeli, çiftçiler tarafından kapsamlıca bilinmiyor. Çiftçinin sırtındaki ağır yükü alan, olası riskler ve kayıplar karşısında çiftçiye güvence sunan tarım sigortasına, ehemmiyet bir türlü verilmiyor. Çiftçiler, sigortayı genellikle destek alabilmek için yani proje zorunluluğundan yaptırıyor.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin üreticilerin her türlü tarımsal ve zaruri ihtiyaçlarında olduğu gibi, sigorta ihtiyaçlarında da yanında olduğunu ifade eden Gürkan, “Birliğimizce, 2011 yılından bu yana sigortacılık faaliyetlerinde de önemli üretimler gerçekleştirilmiş, üreticilerimizin ihtiyaçlarına cevap verilmeye çalışılmıştır. Çiftçi Kayıt Sistemi ekilişlerini güncelleyen tüm üreticilerimiz, kooperatiflerimize müracaatları halinde, ürünlerini, TARSİM sigortası kapsamında kuraklık, don, dolu, yangın, fırtına, sel-su baskınlarına karşı sigortalatabilmektedir.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir