İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sekiz mahalleye spor kompleksi

Sarayönü Belediyesi, 2017 yılı içerisinde belirlenen sekiz ayrı mahalleye spor kompleksi yapacak. Toplam maliyeti 1 milyon 600 bin lira civarında olması beklenen proje, bahar aylarında ihale edilerek başlayacak.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı açıklamada, projenin bir an önce başlaması için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Sarayönü Belediyesi olarak sekiz ayrı yerleşim yerine spor kompleksi yapmak için çalışma başlattıklarını anlatan Başkan Solak, “Önümüzdeki 2017 yazı içerisinde çeşitli mahallelerimize bu tesisleri yapacağız. Bu spor komplekslerinin içinde voleybol sahası, basketbol sahası ve açık halı saha bulunacak. Bu sahaların etrafı kafes telle çevirili olacak. Bu yıl bitmeden halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Bu projenin sosyal alan konusunda ilçeye değer katacağını kaydeden Solak, şöyle konuştu: “Sarayönü Belediyesi olarak gençlerimizin güzel tesislerde daha iyi vakit geçirebilmesi için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bahar dönemi ile birlikte ihalemizi yaparak çalışmaları başlatacağız. Şu anda planlama ve ihale hazırlık aşamasındayız. Toplam maliyetin 1 milyon 600 bin lira civarında olmasını bekliyoruz. Bu tesisleri genel olarak okul bahçelerine yapmayı planlıyoruz. Hem öğrencilerimizin kullanabileceğiz hem de öğrenci olmayan kardeşlerimizin kullanabileceği tesisler oluşturmak istiyoruz.”

Bir yorum

  1. ladikli ladikli 1 Mart 2017

    Selam Kolay gelsin. Spor komplekside şart ama önce şu kanalizasyon için açılan yolların asfaltlanması daha iyi olmaz mı. ASFALT KONUSU HİÇ KAALEYE ALINMIYOR. BU LADİK OLDUÄžU İÇİN Mİ ACABA. İLÇE MERKEZİ HER NEDENSE KIRMIZI ŞEKİLDE HER YER BIRAK ASFALTI KİLİTLİ TAŞ DÖŞENMİŞ. ASFALT YAPILMAYACAKSA MAYIS DA KENDİ YOLUMA PATATES EKERİM DAHA İYİ OLUR. HABERİNİZ OLSUN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir