İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seçimlere girecek partiler belirlendi

Sarayönü İlçe Seçim Kurulu Müdürü Muzaffer Altaş, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak partilerin belirlendiğini duyurdu. Altaş, yerel seçimlere 13 partinin katılabileceğini duyuruldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılma yeterliliğine sahip siyasi partileri belirledi. Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yeri ise 27 Ocak’ta çekilecek kurayla belirlenecek.

Seçimlere katılacak 13 siyasi parti şöyle: Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi.
Kesin listeler 3 Mart’ta
Yerel seçimler için takvimin resmen işlemeye başladığını kaydeden Sarayönü İlçe Seçim Kurulu Müdürü Muzaffer Altaş, yaptığı açıklamada, “Kesin aday listeleri 3 Mart’ta ilan edilecek. Seçmen listeleri de 4 ile 17 Ocak arasından askıda olacak. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için seçim takvimi işlemeye başladı. Seçime katılabilecek 13 siyasi parti YSK tarafından ilan edildi. Muhtarlık bölgesi askı listeleri 4 Ocak Cuma günü saat 08.00’den 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00’ye kadar askıda kalacak. Ayrıca www.ysk.gov.tr adresinden, bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları sorgulanabilecek. Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenler bu süre içinde bir yakınları tarafından seyyar sandık kurulu talep formu ile muhtarlığa başvurmaları gerekecek.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.