İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarayönü play-off’a odaklandı

 

Konya 1. Amatör Küme A Grubunda mücadele eden Sarayönüspor üst üste kazandığı maçlarla yeniden yarışa ortak oldu. Ekip, bu yıl play-off maçlarını oynamak ve bir üst lige çıkmak istiyor. Pazar günü evinde ikinci yarının ilk maçında Monivaspor’u 1-0  mağlup eden Sarayönüspor puanını15 yaptı. Maç sonu açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Gültekin Karlı, “Gençlere olan güvenimiz ve sabırlı çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı.” dedi. Sarayönüspor Başkanı Av. Mustafa Atçeken ise kurumsal bir yapıya bürünüp kendi gelirleriyle kendini çevirebilecek bir kulüp yaratmak istediklerini dile getirerek gençlerle beraber başarıların geleceğini ifade etti.

 

Konya 1. Amatör Küme A Grubunda mücadele eden Sarayönüspor, çıktığı son karşılaşmalarda aldığı galibiyetlerle ivme kazandı. Grubunda son 3 maçında Kulu Belediyespor, Polatoğlu Ahşapspor ve Yunakspor’u devirerek üç maçlık galibiyet serisi yakalayan Sarayönüspor ikinci yarının ilk maçında evinde Monivaspor’u ağırladı. Çekişmeli geçen maçta 65.dakikada Osman Diril’in golüyle rakibini 1-0 mağlup eden Sarayönüspor puanını 15 yaptı ve play- off yarışında önemli bir galibiyet aldı.

 

Karlı, “Gençlik aşımız meyvelerini veriyor”

Maç sonu açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Gültekin Karlı, genç bir ekip ile mücadelelerinin son maçtaki son düdük çalana kadar devam edeceğini söyledi. Karlı, “Şuan grupta mücadele ettiğimiz takımımızın temelleri kurulduğumuz yıl atılmıştı. Gençlerimiz ile 4 yıldır beraber çalıştık ve şuan 1. Amatör Küme’de banko forma şansı bulan oyunculardan oluşuyor. Gençlere olan güvenimiz ve sabırlı çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. Her takım gibi bir üst kümeye bizlerde çıkmak istiyoruz. Önümüzde oynayacağımız 8 adet final maçı var. Her bir maçta oyunumuzu daha da ileriye taşıyıp hem oyun hem de skor üstünlüğünü alarak maçlarımızı kazanarak play-off oynamak istiyoruz. Maç maç ilerleyerek hedefe ulaşmak istiyoruz

 

Atçeken, “Başarı gençlerle gelecek”

Sarayönüspor Başkanı AV. Mustafa Atçeken Kurumsal bir yapıya bürünüp kendi gelirleriyle kendini çevirebilecek bir kulüp yaratmak istediklerini dile getirerek gençlerle beraber başarıların geleceğini ifade etti.

Hedeflerinin gençlere her alanda destek vermek olduğunu söyleyen Mustafa Atçeken, “Bugün takımımız sokağa çıktığında herkes tanır kimin ne olduğunu bilir kimin çocuğu kimin torunu olduğunu bilir. Bu ister istemez gençlerimizde aidiyet duygusu oluşturuyor. Güven, inanç, gurur ve mahcubiyet takımın en büyük kazancı. Bu ruh hiçbir zaman maddiyatla ölçülmez. O yüzden onlara verilecek değer her şeyden ve herkesten öncelikli olmalı. Olmalı diyoruz ama baktığımız zaman bu noktada yeterli desteği alamadığımızı görüyoruz” dedi.

 

“Konya bölgesinin en genç takımıyız”

Takımın bu yıl 5.sezonuna girdiğini söyleyen Başkan Atçeken, maddi ve manevi olarak yönetim kurulu üyelerimiz ve gönüllülerimizin dışında bir destek alınmadığını söyledi. Zamanla takımımıza olan ilgi ve alakanın potansiyelini daha da genişletip bu takımı ve bu ruhu amaçları doğrultusundaki seviyeye getirebiliriz. Artık günümüz amatör küme takımlarına bile baktığımızda maddiyata endeksli takımlar kurulmakta olduğunu görüyoruz. Tüketmekten çok üretmeyi hedef alan Sarayönüspor kulübümüz oyuncularının yaş aralıklarına baktığımızda büyük bir çoğunluğunun 2000-2001 doğumlu olduğunu görüyoruz.  Sezona başlarken ki sloganımızda “Konya bölgesinin en genç takımı” idi. Amatör kümeleri bu zamana kadar ayakta tutan en önemli unsur, oyuncuların ter döktüğü kulübe ruh katması, ismini taşıdığı yörenin aidiyet duygusunu içinde yaşamasıdır” ifadesini kullandı

 

TOPLU SONUÇLAR: Cihanbeyli Belediyespor-Taşkentspor: 5-1, Ergesspor-Polatoğlu Ahşap: 3-0, Sarayönüspor-Konya Monivaspor: 1-0, Yunakspor-Demirspor: 0-3

GELECEK MAÇLAR: 30 Aralık 2018 Pazar Saat 14:00 Kulu Belediyespor-Polatoğlu Ahşap, Sarayönüspor-Cihanbeyli Belediyespor, Yunakspor-Ergesspor, Demirspor-Monivaspor.

 

TAKIMLAR                O         G         B         M         A         Y         P

1.Cihanbeyli Bld         9          8          1          0          37        10        25

2.Ergesspor                 9          7          0          2          29        6          21

3.Demirspor                9          5          2          2          20        16        17

4.Sarayönüspor           9          5          0          4          15        13        15

5.Taşkentspor              9          4          1          4          17        27        13

6.Kulu Bld                  9          2          1          5          6          9          7

7.Monivaspor              9          1          0          8          6          19        3

8.Yunakspor               9          0          0          9          6          42        0

9.Polatoğlu Ahşap       (ligden çekildi, küme düştü)

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.