İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarayönü müracaatını yaptı

Sarayönü Belediyespor, bir taraftan kadrosunu şekillendirmeye devam ederken diğer yandan Bölgesel Amatör Lig’in 2018-2019 sezonu için gerekli prosedürleri yerine getiriyor. Bölgesel Amatör Lig’de 9’ncu sezonunu geçirmeye hazırlanan yeşil siyahlı kulüp, hafta içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu’na katılım başvurusunu yaptı. TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı’na katılım payını yatıran Sarayönü Belediyespor, 9’ncu kez şampiyonluk şansı arayacak. 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 9’ncu sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı’na gönderme süresi cuma günü tamamlandı.

Sarayönü Belediyespor’un 9’ncu yılını geçireceği Bölgesel Amatör Lig’de 2018-2019 sezonu başvuruları tamamlandı. BAL da oynama hakkı bulunan 160 takımın müracaatları kabul edildi. 2018-2019 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de Konya’yı Sarayönü Belediyespor, Akşehirspor ve Karapınar Belediyespor temsil edecek

Bölgesel Amatör Lig’de 2018-2019 sezonu katılım başvuruları tamamlandı. BAL’da bu sezon oynama hakkı olan 160 takımın başvurusu kabul edildi. Bu takımlardan 97’si Spor Toto BAL’da kalan, 54’ü yerel amatör liglerden Spor Toto BAL’a çıkma hakkı kazanan ve 9’u TFF 3. Lig’den düşen takımlardan oluşuyor.

 

BAL’a katılım şartları

2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesi ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkını elde eden kulüp bu hakkını kullanmak istemezse, aynı sezon ilinin en üst yerel ligine katılabilecek. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde, yatırdıkları teminat yanacağı gibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamaz ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den düşmüş sayılacak.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmış suni çim zeminli bir sahayı belirtilen kriterlere uygun olarak temin etmeleri zorunlu sayılıyor.

 

Dokuzuncu kez katlıyoruz

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Konya ekiplerinden Sarayönü Belediyespor, bu ligde 9’ncu kez mücadele edecek. Her sezon büyük umutlarla lige başlayan ancak bir üst lige yükselemeyen yeşil siyahlılar, yeni sezonda da şampiyonluk kadrosu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz sezon kadrosunda bulunan birçok oyuncu ile yollarını ayırarak yeniden yapılanmaya giren Sarayönü Belediyespor, yaptığı takviyeler ile 2018-2019 sezonunda yıllardır çıkmak istediği 3. Lig’e yükselmek istiyor.

 

Bir yorum

  1. Bünyamin Ulukavak Bünyamin Ulukavak 24 Temmuz 2018

    Başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir