İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarayönü Kent Plazada sergilenecek

Sarayönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ödüllü ulusal fotoğraf yarışması sonucunda, belirlenen fotoğraflarla, Konya’da sergi düzenlenecek.
İlçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla tertip edilen yarışmada 650 fotoğraf arasından seçilen 65 fotoğraf 25-26 Kasım tarihlerinde Kent Plaza Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek.
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Konya nın seçkin ilçelerinden biri olan Sarayönü nün ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Sarayönü nün tarihi, kültürel ve doğal zenginlikler bakımından oldukça müstesna bir konuma sahip olduğunu anlatan Solak, “ilçemiz başta bağlı olduğu Konya olmak üzere, ülkemizin diğer bölgelerinin kültürel zenginlikleri arasında kendi değerleri ile temsil edilmesi gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Özellikli 2000 li yıllardan bu yana hızla gelişen ülkemizde iletişim teknolojisinde meydana gelen baş döndürücü değişim, beraberinde farklı coğrafyalarda yaşayan farklı kültürler arasında daha güçlü bağlar oluşmasını da gerektirmektedir. Bu gelişmeler ve değişim karşısında ilçemiz de geçmişten günümüze kültürel, toplumsal ve doğal varlıklarının özelde bölgemize, genelde ülkemize ve dış dünya ya çeşitli sanatsal etkinliklerle tanıtılması gerektiği düşünüyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir