İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ramazan pidesinde fiyat artış yok

Konya Fırıncılar Odası Başkanı Vedat Honça, “Böyle sıkıntılı bir süreçte fiyat artışına gitmek bize yakışmaz. Ekmek gramajlarını artırıp, fiyatları sabit tutacağız” dedi 

Mübarek Ramazan ayının başlamasına saatler kaldı. Esnaflar, eksiklerini gidererek, Ramazan hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Koronavirüs sebebiyle 7’den 70’e bütün ürünlerin zamlandığı bugünlerde gözler en çok Ramazan ayı ile özdeşleşmiş Ramazan pidesine çevrildi. Konya Fırıncılar Odası Başkanı Vedat Honça, Merhaba Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunarak, bu sıkıntı süreçte pideye zam yapmayacaklarının müjdesini verdi.

FİYAT AYNI KALACAK ÜSTELİK GRAMAJ DA YÜKSELECEK

Türkiye’nin çok sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade eden Başkan Honça, böylesi bir dönemde fiyat artışına giderek, vatandaşı zora sokmanın kimseye bir fayda sağlamayacağını aktardı. Fırıncı esnafının her zaman devletinin ve milletinin yanında olduğunu ifade eden Honça, “Fırsatçılık yapmak bize yakışmaz” dedi. 300 gramlık Ramazan pidesinin geçen Ramazan ayında yaklaşık 2 buçuk TL’ye satıldığını söyleyen Honça, “Bu yıl pide fiyatında artış yapmayacağız. Geçen yıl da yapmadık. Bu yıl üstelik bir de Ramazan pidesinin gramajını da artırma kararı aldık. 300 gram değil de pide 400 gram olacak ve aynı fiyata yani 2 lira 40 kuruşa satılacak. 200 gramlık pide de 1 lira 20 kuruş olacak. Etliekmek fırınları için de fiyatları sabit tutma kararı aldık. 180 gram ekmek hamuru yine 1 lira 80 kuruş olacak” şeklinde konuştu.
İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir