İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Prim müracaatları başladı

Yağlı tohumluk bitkiler, hububat ve baklagilde, 2020 ürünü için kilogram başına yapılacak fark ödemelerinin müracaatları 24 Kasım 2020 salı günü başladı.

Sarayönü Tarım ve Orman Müdürü Güngör Çiğdem, “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre 2020 yılı Ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 2020 yılında yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek üretenler, 2020’ye dair Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını, desteğe tabi ürüne ilişkin hasat dönemi öncesinde yaptırmış olmaları ve istenen belgeleri ibraz etmeleri şartıyla fark ödemesi desteğinden yararlanacak.” dedi.

Buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek üreticilerine, 2020 yılı bütçesinden kaynak artması halinde, 2020’de başlamak üzere dönemler halinde de fark ödemesi desteği yapılacak. Son başvuru tarihi, hububat ve baklagiller ile dane mısır için 30 Nisan 2021. Yağlı tohumlu bitkiler için ise son müracaat tarihi 1 Nisan 2021

office 365 lisans satın al

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir