İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peygamberimi Öğreniyorum projesi uygulanacak

Sarayönü Kaymakamlığı, Sarayönü Belediyesi ve Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Tekap projesinin değerler eğitimi kapsamında “Peygamberimi Öğreniyorum” projesi uygulanacak.
Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, proje hakkında yaptığı açıklamada, “TEKAP Değerler Eğitimi Kapsamında Öğrencilerimiz (1-7 Sınıflar) Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) yaşantısı, olaylara bakış açısı, insan ilişkileri, yemek adabı, ibadet adabı vb. hadisleri, sünnetleri, kısaca güzel ahlakı hakkında sınıf seviyelerine göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanacak olan kitapçıktan yazılı sınava tabii tutulacak. Sınava 1’nci sınıftan, 7’nci sınıfa kadar eğitim gören öğrencimiz katılacak. Tekap Kokartlarının her biri 10 puan üzerinden yazılı puanlarına eklenecek. Eşitlik bozulmaması durumunda Okul Tekap Komisyonu tarafından mülakat yapılacak. Sınav sonunda her şubeden sınıf birincisi öğrenci ödüllendirilecek. Ayrıca sınava katılan 168 öğrenci Konya gezisi ile ödüllendirilecek.” dedi.
Projenin amaçlarından bahseden Şişman, şöyle konuştu: “Tekap Projesinin uygulandığı tüm sınıflarımızda (1-7 Sınıflar) bulunan öğrencilerimize; mensubu oldukları dinin Peygamberini tanıtmak, öğrencilerimize Peygamberimizi sevdirmek, öğrencilerimize Peygamberimizin güzel ahlakı ile ahlaklanmaları için zemin oluşturmak, öğrencilerimize yarışma heyecanını yaşatmak, öğrencilerimize başarının haz ve mutluluğunu tattırmak istiyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir