İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özgökçen: Kupayı kazanmak isteriz

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, Türkiye Kupası’nın Anadolu takımları için çok önemli olduğunu belirterek, “Türkiye Kupası’nı yeniden kazanmak isteriz” dedi. Özgökçen ligde de sezonu üst sıralarda tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi

 

Ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu. Transfer çalışmaları, Türkiye Kupası ve Milli Takım hakkında konuşan Fatih Özgökçen, “Konya olarak Türkiye Kupası’nı yeniden kazanmak isteriz” dedi. Türkiye Kupası’nın Anadolu takımları için önemli olduğunu ifade eden Özgökçen şöyle konuştu. “Konya şehri oldukça kulübüne bağlı. Hem futbolda, hem de basketbolda takımını sürekli şekilde takip eden bir seyirci kitlesine sahip. Biz öncelikle mütevazi bir takımız diye her zaman söylüyoruz. Ama tabiki sportif başarı geldiği taktirde bunu daha iyi karşılarız. Amacımız ligi en üst düzeyde, neresi olursa orada tamamlayabilmek. İnşallah bunun için çaba sarfediyoruz, ona göre transferler yapıyoruz. Tabiri caiz ise yatırımlarımızı ona göre yapıyoruz. İnşallah ligde en iyi yerde bitirmeyi planlıyoruz”.

 

Avrupa için Türkiye Kupası çok önemli

“Anadolu takımları için özellikle bizim gibi şehir takımları adına Ziraat Türkiye Kupası maçları çok önemli. Bu noktada kupada şampiyon olmayı tabi ki istiyoruz. Bu kupanın kazanılmasının akabinde de bir UEFA Avrupa Ligi’ne kalırsak hem maddi, hem de manevi açıdan bizi fazlasıyla tatmin eder. Kupayı ikinci kez müzemize getirmek güzel olur. 2.5 aydır görevdeyiz. Bu süre içerisinde hem yönetimsel, hem de sportif manada çeşitli çalışmalar içerisine girdik. Göreve geldikten sonra birçok futbolcu ile sözleşme imzaladık. Yeni gelen oyuncularımız takıma hemen adapte oldu. Eksik yönlerimizi hocamızın raporu doğrultusunda tamamlamak için gayret gösteriyoruz”:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro