İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Osman Yılmaz hafızlık yarışmasında Türkiye ikincisi oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen Kur’an-ı Kerim Hafızlık Yarışması’nın Türkiye Erkekler finali, Diyarbakır Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami’de yapıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yarışmalarda birinci olan 9 hafızın katıldığı finali, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Münir Karaloğlu, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve çok sayıda din görevlisi izledi.

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü düzenlenen 17.Erkek Din görevlileri hafızlık yarışması kapsamında, bölge birincisi olarak yarışmaya hak kazanan Konya Mehmet Işıkçeviren Camii Baş İmam-Hatibi Sarayönülü Hafız Osman Yılmaz’da katıldı.

Program Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından Yarışmada 9 hafız, seçici kurul önünde Kur’an-ı Kerim’in farklı surelerini okudu.

Manisa’dan yarışmaya katılan Selami Çeviren birinci, Konya Sarayönü’nden Osman Yılmaz ikinci ve Van’dan Fatih Can da üçüncü oldu.

Dereceye giren hafızlara Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Vali Münir Karaloğlu tarafından çeşitli ödüller verildi.

Sarayönü Manşet Gazetesi olarak Hafız Osman Yılmaz’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro