İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“ÖNCELİĞİM YATIRIM, ÜRETİM VE İSTİHDAM”

Saadet Partisi Sarayönü Belediye Başkan Adayı Ziya Tokgöz, yerel seçime sayılı günler kala ilçe merkezi ve mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmalarında yatırım, üretim ve istihdama vurgu yapan Tokgöz, işsizliği ve göçü önlemek için istihdama yönelik her türlü fedakarlığı yapacağını söyledi.

Saadet Partisi Sarayönü Belediye Başkan Adayı Ziya Tokgöz, 31 Mart Mahalli Seçimleri’yle ilgili yürüttüğü çalışmalarını ara vermeden büyük bir hızla sürdürüyor. Mahalle ziyaretlerinde halkın belediye başkanı olacağını hatırlatan Tokgöz, sürekli yatırım, üretim ve istihdamın önemine vurgu yapıyor.

Tokgöz, ticari, sınai ve tarımsal üretim, hayvancılık, besicilik gibi ekonomik işlere ve yatırımlara destek olarak istihdam oluşturan organizasyonları devreye sokacağını söyledi.

Özellikle işsiz gençlerin istihdamı için çalışacağının altını çizen Tokgöz, “İşsizliği ve dışarı göçü önlemek için istihdama yönelik girişimlerde bulunacağım ve bu konuda her türlü fedakarlığı yapacağım. Ticari, sınai ve tarımsal üretim, hayvancılık, besicilik gibi ekonomik işlere ve yatırımlara destek olarak istihdam oluşturan organizasyonları devreye sokacağım.” dedi.

 “İlçem için herkesle işbirliği yaparım”
Yönetim anlayışındaki istişare ve işbirliğinin altını çizen Tokgöz, toplum kesimlerine hizmetin aracısı olan muhtarlar başta olmak üzere, ilçede bulunan STK, birlik, kooperatif ve derneklerle her zaman bilgi alışverişinde bulunacağını ve projeleri birlikte planlayarak uygulamaya sokacağını söyledi. Toplumun tüm kesimlerine yönelik birlik, beraberlik ve iyi ilişkiler mesajlarını yineleyen Tokgöz, “Sevgi, saygı, hoşgörü, barış ortamında, kimseyi ötekileştirmeden, tam bir birlik, beraberlik ve adalet anlayışı içerisinde hareket edeceğim. Devletimizin en üst kademesinden en alt kademesinde görev yapan memuruna kadar, seçilmiş ve atanmış devlet ve kamu görevlisi herkesle ilçemiz menfaatlerine olacak her türlü girişim ve çalışmaları yapacağım. Belediyelerin öncelikli yasal görevleri olan yol, park ve bahçe, temizlik, imar ve fen işleri gibi hizmetler tarafımızca eksiksiz ve en hızlı şekilde yapılacaktır. Belediye hizmetleri konusunda Büyükşehir Belediyesi ile de koordinasyon içerisinde olunacaktır.” diye konuştu.
Vatandaşla muhatap bir belediye
Belediye Başkan Adayı Tokgöz, kendi dönemlerinde halka yakın bir başkan ve halkla işbirliği yapan bir belediye halinde hareket edileceğini ifade ederek, “Dürüst bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğim ve adil bir belediye başkanı olacağım. Mahallelerimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek en hızlı çözümleri üreteceğim. Hizmet denetimlerini bizzat yerinde yapacağım. Bütün mahallelerimizi sık sık ziyaret edeceğim için halkımızın sorunlarını mahalle sakinleriyle istişareli olarak çözen bir başkan olacağım. Belediyeye gelenlere de kapım her zaman açık olacak. Esnaf anlayışıyla belediye başkanlığı yapacağım. Hizmet yaparken ve kaynakları kullanırken Ahiret hesabını da hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğim.” şeklinde konuştu.

Maneviyata ve spora önem verilecek
Toplumumuzda özellikle gençlerin maruz kaldığı ahlaki çöküntüye karşı gereken önlemleri alacaklarını da kaydeden Tokgöz, bu konuda ise şu açıklamalarda bulundu: “Yüksek öğrenim gören gençlerimiz başta olmak üzere bütün gençlerimiz için ekonomik, sosyal, kültürel projeleri uygulamaya koyacağız. Özellikle son yıllarda ilçe genelimizde yaygınlaşmış olan uyuşturucu kullanımına karşı STK’lar, Kaymakamlık, Milli Eğitim ve Emniyet birimlerimizle işbirliği halinde teyakkuzda olunacak ve bu soruna karşı atılan gerekli adımlara destek olunacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bireysel sporlar ve takım sporları yapmaları için her türlü desteği vereceğiz. 26 mahallesiyle Sarayönümüzün tamamını istişare ve işbirliği ile mutlu insanların yaşadığı daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir