İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Okullar Bizim” projesi başlatıldı

Sarayönü Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Okullar Bizim” projesi kapsamında tüm ilkokullar ilçede bulunan sivil toplum kuruluşlarına bağlandı. Bu proje ile okullar ve sivil toplum kuruluşları arasında eğitsel kültürel ve sosyal faaliyetlerde işbirliği sağlanacak.
İşbirliği yapacak sivil toplum kuruluşları ve ilkokul müdürleri, geçtiğimiz hafta içerisinde proje toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Kaymakam Tarık Bahadır, Belediye Başkanı Nafiz Solak, Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.
Proje hakkında bilgi veren Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, yaptığı açıklamada, “İlçe genelinde okullarımız tarafından gerçekleştirilen sosyal kültürel ve eğitsel faaliyetlerin, etkinliklerin sivil toplum kuruluşlarımız tarafından desteklenmesi, koordineli bir şekilde işletmelerimizin okul paydaşlarına katkısının en üst seviyeye çıkarmak öğrencilerimize de ilgili meslek kavramlarını anlatmak ve tanıtmak. Okullarımızla sivil toplum kuruluşlarımız arasında eğitsel, kültürel ve sosyal faaliyetler işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek. sivil toplum kuruluşlarımız alanında uzman kişilerde okullarımızda öğrencilere yönelik mesleki deneyim ve rehberlik faaliyetlerinde bulunacaklar. Okullarımızda yapılacak etkinlikler, faaliyetler işletmeler tarafından maddi olarak desteklenecek. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla okul işletme işbirliği üst seviyede tutulacak.” dedi.
Projenin 2 yıl boyunca devam edeceğini kaydeden Tarık Bahadır, “sivil toplum kuruluşlarımız eğitimsel donanımları, ihtiyaçları işbirliği yapılan okul ile birlikte tespit edecek. Tespit edilen ihtiyaçların giderilmesine yönelik yol haritası belirleyerek okul ile paylaşacaklar. Yapılacak etkinlik ve faaliyetlerle ilgili okul temsilcileriyle görüşüp ihtiyaçları temin edecekler. Deneyimlerin paylaşılması kapsamında okulda ya da işyerinde eğitimler verilecek. Okul ile birlikte yapılacak etkinlerle ilgili takvim oluşturacaklar. Meslek alanındaki öğrenci ve öğretmenlere alan tanıtımı ve saha inceleme faaliyetleri için olanak sağlayacaklar. Meslek alanıyla ilgili konferans, fuar ve benzeri organizasyonlara öğretmen ve öğrencilerin katılımı için iş birliği yapacaklar.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir