İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oda’dan son gün uyarısı!

Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, ölçü ve tartı aletlerinin beyanname verme süresinin 28 Şubat Çarşamba günü (yarın) sona ereceğini bildirdi.
Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından, ilçe sınırları içinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü, tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması, beyanname verilmesi gerektiği hatırlatıldı.
Yapılan açıklamada, ölçü ve tartı aleti kullananların beyannamelerini 28 Şubat tarihine kadar vermeleri gerektiği belirtildi.
Damgalı ölçü ve tartı aleti bulunduran, kullanan veya satış için bekleten bütün ölçü ve tartı aleti mükelleflerinin ölçü aletlerinin cinslerini, sayılarını ve markalarını bir beyanname ile bildirmeleri gerekiyor. Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre ölçü ve tartı aletlerini damgasız olarak kullanmanın suç olduğu belirtilen açıklamada, belirtilen süre içinde ölçü ve tartı beyannamesi vermeyenlerle, damgasız ölçü ve tartı aletlerini kullananlar hakkında 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunun 15. maddesi gereğince yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir