İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memleket yolcularına uyarı

Sarayönü Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, bayram tatilinde yola çıkacak sürücülerin güven ve konfor içinde seyahat etmeleri için kurallara uymaları, dikkatli olmaları ve araç bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Karataş, Türkiye’de trafiğe kayıtlı milyonlarca aracın bulunduğu ve Kurban Bayramı tatilinde birçok araç sahibinin yollarda olacağını belirtti.

Tatil süresince uzun mesafe yolculuklarının artacağına işaret eden Karataş, güvenli yolculuk için vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu.

Karataş, tatilde karayollarındaki hareketliliğin ve trafik yoğunluğunun artacağını ve bu durumun kaza riskini yükselteceğini vurgulayarak, “Bayram tatilinde seyahate çıkacak sürücüler otomobillerinin lastik, far, silecek, egzoz, fren, akü, klima, amortisör, ön düzen ve diğer kontrollerini yaptırmaları, güven ve konfor içinde yolculuk etmelerini sağlayacaktır. Bunlar arzu etmediğimiz durumların yaşanmasını önleyecektir. Sürücüler yolculuk öncesi hava ve yol şartları hakkında bilgi edinmeli ve yolculuk sırasında trafik ve emniyet kurallarına azami riayet etmelidir. Arabada çocuk varsa onlar için ayrıca önlemler alınmalı.” diye konuştu.

İsmail Karataş, “Bayram tatili ‘zehir olmasın’, gideceğimiz yere 5-10 dakika erken varmak hayatımızdan daha önemli değil. Sarayönü Şoförler Odası olarak tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir