İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mazot gübre destekleri ödeniyor

Sarayönü’nde çiftçiler ödenmeye başlanan mazot gübre destekleriyle bir nebze olsun nefes aldı. Cuma günü başlayan destek ödemeleri üç parça halinde yapılacak. TC kimlik numarasının sonu 4-6 olanlar 28 Şubat Cuma günü, 8 olanlar ise 6 Mart Cuma günü saat 18:00’den sonra desteğini alabilecek. Çiftçilere toplan 14 milyon 500 bin lira ödenecek.

Sarayönü’nde üretim faaliyeti gösteren çiftçilere mazot ve gübre desteklerinin ödemesi başladı. Destek ödemeleri kapsamında çiftçilere toplam 14 milyon 514 bin lira dağıtılacak. Desteklerin çiftçilerin hesabına geçmesinin ardından çiftçileri ekonomik olarak rahatlatması ve ilçe ekonomisine bir nebze olsun hareket getirmesi bekleniyor.

Sarayönü Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2019 yılı ürünü Mazot ve Gübre Desteği icmallerinin askıdan inerek kesinleşmesinin ardından ödenmeye başladığı bildirildi. Çiftçilerin en önemli destek kalemlerinden olan mazot ve gübre desteği için yapılacak olan desteklemeler, kimlik numaralarına göre iki parçada çiftçilere ödenecek.

Mazot ve gübre destekleri ile ilgili olarak bilgi veren Sarayönü Tarım ve Orman Müdürü Güngör Çiğdem, yaptığı açıklamada, “Mazot gübre desteği ödemeleri kapsamında ise 3 bin 284 çiftçiye 14 milyon 514 bin lira destek dağıtılacak. TC kimlik numarasının son hanesi 0-2 olanlar 21 Şubat’ta desteklerini aldı. 4-6 olanlar ise 28 Şubat Cuma günü saat 18:00’den sonra alacak. Kimlik numarasının sonu 8 ile bitenler ise 6 Mart Cuma günü saat 18:00’den sonra desteğini alabilecek.” dedi.
İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir