İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ladik TARKOOP’a küpeleme yetkisi

Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından kendisine bağlı olan üreticilere küpeleme hizmeti verilecek.

Sığır cinsi büyükbaş hayvanların küpeleme çalışmaları, yapılan yetki devri anlaşmasıyla Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifine verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihalesi yapılarak tedarik edilen Elektronik büyükbaş kulak küpeleri Konya Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından telim alındı. İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Sığır Cinsi Hayvanların Kimliklendirme ve Kayıt Altına alma işlemleri ve ücretsiz küpeleme çalışmaları yapılan protokolle bundan sonra Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yapılacak.
Bu protokol çerçevesinde birliğe üye olan yetiştiriciler doğan buzağılarını 3 ay (90 gün) içinde küpeleterek e-ıslah sistemine ve aynı zamanda Turkvet sistemine kayıt ettirip, kimliklendirme çalışmalarını gerçekleştirmesi gerekiyor. Üreticiler tarafından Ladik Tarımsal Kalkınma Kooperatifine telefon ile bildirilecek olan yeni doğan buzağılar belli aralıklarla ekipler tarafından küpelenecek.

Küpesi olmayan hayvanların alım-satımının kesinlikle yasak olması nedeniyle yetiştiricilerimizin henüz küpelenmemiş ve büyükbaş hayvan pasaportu(kimliği) olmayan hayvanları satın almamaları konusunda da gereken hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir