İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurşunlu’dan bilgi yarışmalarına ambargo

Sarayönü’nde Medeniyet Okulu Projesi kapsamında ortaokul öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada, son iki yılda olduğu gibi bu yıl da Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü nün il genelinde düzenlediği “Haydi Bil Bakalım” isimli bilgi yarışması, Sarayönü’nde gerçekleştirildi. Toplamda 12 okulun yarıştığı bilgi yarışmasının tek etap halinde düzenlendi. Sarayönü Komek Salonu’nda düzenlenen bilgi yarışmasında 12 okul, yarışma heyeti tarafından hazırlanan 20 soruya cevap verdi. Genel kültür ve temel derslerden oluşan soruların her biri 5 puan olarak değerlendirildi . Yarışma sonucunda Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu 80 puanla birinci, Halıcı İstiklal Ortaokulu 75 puanla ikinci, Mehmet Büyükeğen Kız İmam Hatip Ortaokulu 70 puanla üçüncü oldu.

Yarışma birincisi olan Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu, Konya da düzenlenecek il geneli yarışmasında Sarayönü nü temsil edecek.
Yarışmayı izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yarışma sonunda yaptığı açıklamada, yarışmaya katılan okullara, öğretmenlere ve öğrencilere gösterdikleri performans nedeniyle teşekkür ederek, çekişmeli bir yarış olduğunu, öğrencilerin daha iyi bilgilere sahip olacağına inandığını söyledi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.