İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kozan, “önce devletimiz ve milletimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Mehmet Kozan, yerel seçimler sürecine girilirken, Cumhur İttifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Sarayönü İlçe Başkanı Av. Mehmet Kozan açıklamasında, “Aziz milletimizin birlik ve bütünlüğüne kasteden 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası aziz milletimizin işareti ve kutlu devletimizin bekası doğrultusunda Cumhur İttifakı’na ihtiyaç duyulmuştur. Bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli, devlet adamı duruşu ve devlet aklı ile ortaya koymuş olduğu “önce devletim ve milletim, sonra partim ve ben” duruşunu sergilemiştir.” dedi.

Devletimizin bekası için
Cumhur İttifakı’nın tarihte yerini alacak çok önemli bir iş birliği olduğunun altını çizen Kozan, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, aziz milletimizin birlik ve beraberliğini, kutlu devletimizin bekasını partimizin üzerinde tutan bu mukaddes anlayış, gelecek nesillerce tarihin altın sayfalarında yerini bulacaktır. Devletimizin bekası ve aziz milletimizin birlik bütünlüğü gereği ihtiyaç hasıl olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni gündeme getiren Genel Başkanımızdır. Bu sistemi Cumhurbaşkanımızla beraber olarak ortak bir akılla hayata geçirmek adına düzenlenen referandumda, partimiz tam destek vermiştir. Milliyetçi Ülkücü Hareketin sadece ülkemizin bekasını gözeterek vermiş olduğu bu destek sonucu referandumdan evet sonucu çıkarak, aziz milletimizden olumlu sonuç alınmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamaya geçirilmesi noktasında benliğini bir kenara bırakıp, ülkemizin mevcut beka sorunu gereği oluşturulan Cumhur İttifakı’nda aktif rol alan liderimiz, Cumhur İttifakı’nın başarısında da aktif rol oynamıştır.” şeklinde konuştu.
Başkanlıkta Solak’a, mecliste kendimize
Yerel seçimlerde de yine başarılı ittifakın devam ettirileceğine vurgu yapan Mehmet Kozan, şunları söyledi: “Önümüzdeki yerel yönetimler seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı çatısı altında seçime girecek olan partimiz, beka sorununu her daim partisinin üzerinde gören bir anlayışla Cumhur İttifakı’nın başarısı noktasında bir seçim stratejisi gözetecektir. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki; partimiz, belediye meclis üyeliği için kendi çatısı altında kendi listesi ile seçime gidecek olup, Belediye Başkanlığı noktasında Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olan Ak Parti adayı Nafiz Solak’ı destekleyecekti. Saygıdeğer hemşerilerimize en kalbi saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir