İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köstekli “TOKİ canımıza okudu”

Sarayönü 3’ncü Etap TOKİ konutlarının site sakinlerinden Feridun Köstekli, yaşanan sorunların, parasal konuların ve belirsizliklerin hak sahiplerini çileden çıkardığını söyledi.

Birçok hak sahibi gibi 3’ncü Etap TOKİ konutlarından daire aldığına pişman olduğunu kaydeden Köstekli, “Evlerin yapımı da, yönetim de, uygulamalar da birbirinden kötü. En sağlam işi devletin yaptırması gerekirken, devletin yaptırdığı evler en berbat evler. Ladik’e yapılan evler buradakilerden bin kat iyi. Kadere kısmet oluyor demek ki bu işler. Devlet vatandaşına ev yaptırıyor ama ne denetim var ne ilgilenme var. Sıkıntılar düzelecek gibi değil. Bu binalar yıkılıp yeniden yapılsa yeri var. Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Suyu patlamayan neredeyse yok. Daha şimdiden kanalizasyonu taşıp evini pislik basanlar var. TOKİ canımıza okudu.” dedi.

“Gariban evi diye yapıldı ama parasının hakkından gelemedik” şeklinde konuşan köstekli şöyle devam etti: “Oluşturulan yönetimin ne aldığı, ne verdiği belli değil. 105 lira küçüklerde, 125 lira büyüklerden aidat toplanıyor. Bu kadar para ne yapılıyor? Kim ne veriyor, kim ne yatırıyor, kimse bilmiyor. Aidatları, yakıt paralarını kim yatırıyor, kimler yatırmıyor. Yatırmayanlar ne olacak? Toplanan paralar ne yapılıyor nereye gidiyor bilmiyoruz. Doğru dürüst elektrikler yanmıyor. Kaloriferlerde sıkıntı var. Bakan çeken yok. korkarım müteahhidin berbat ettiği işleri yarın bizden para toplayıp yaptıracaklar. Bakan çeken belli değil. Yönetimin adı var kendisi yok. bir toplantı yapan, bilgi veren, ne olmuş ne bitmiş anlatan yok. Bindik bir alamete gidiyoruz.”
Köstekli, açıklamasında, “Aidat, yakıt ödemeye gidiyoruz para almıyorlar. Ev sahiplerini kredi kartı hususunda zorluyorlar. Herkes kredi kartı almak zorunda mı? Boyuna telefona 300 lira borcunuz var, 500 lira borcunuz var diye mesaj geliyor. Ödeye ödeye bitiremedik. Sözde dar gelirliye ev yapıldı ama para yatırmaktan bir hal olduk. Ev sahipleriyle teker teker görüşüyoruz. İlerde birleşip bu işe bir çözüm getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

3 Yorum

 1. Osman ACAR Osman ACAR 20 Aralık 2019

  Ne sandınız ki. Sarayönü gibi bir yere bu tokilerin fazla olduğunu yeni mi anladınız. Evinizin önünden doğalgaz geçti, gül gibi evlerinize doğalgaz döşetip oturmadınız, gubuzluk yaptınız, açgözlülük yaptınız, elinizde patladı. Alayım kiraya veririm kendi kendine öder dediniz 350 tl ye kiracı bulamıyorsunuz. Toki lere verdiğiniz parayı evinize harcasanız, evleriniz saray olurdu. Ayda 2.000.000 tl(minimum) para çıkıyor Sarayönünden. Yazık dır günah dır. Açgözlülüğünüzün kurbanı oldunuz. Sizlere müstehak. Kimse dizlerini dövmesin. Sizler hak ettiniz. Daha da yazılıcak şey çok da. İnsanın dili varmıyor.

  • hulusi çiçekli hulusi çiçekli 23 Aralık 2019

   Osman bey yerden göğe haklı az bile söylemiş

 2. Osman ACAR Osman ACAR 20 Aralık 2019

  Şu kış aylarında cebinizden çıkan parayı bi hesap edin. Elektrik, Su, Doğalgaz, aidat, ve taksit ödemesi derken cebinizden ayda 2.000 tl nin üzerinde para çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir