İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOSGEB kursu tamamlandı

Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, girişimcilere yönelik olarak açtığı KOSGEB Girişimcilik Kursu’nda eğitim gören 25 kişi, eğitimlerini tamamlayarak belgelerini almaya hak kazandı.

Kurs sonunda sertifika alarak hazırladığı planı KOSGEB’e sunan girişimcinin, iş planının kabul edilmesi durumunda 50 bin lira hibe kredisi, 100 bin lira sıfır faizli kredi verilecek.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Koçaş, “Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bünyemizde KOSGEB Girişimcilik Kursu açmak için vatandaşlarımızın müracaatlarını kabul ettik. Belirlediğimiz kursiyerlerle eğitimlerimizi yaptık.
Kursun tamamlanmasının ardından, kursiyerlerimiz alacakları sertifika ile KOSGEB’e müracaat etmeye hak kazanacak. Amacımız ilçemiz genelinde yeni girişimciler kazanıp ilçe ekonomisini hareketlendirmektir. KOSGEB tarafından halen iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe kredi, 100 bin lira 0 faizli girişimcilik kredisi veriliyor.

Tabi bu krediyi alabilmek için, iş kurmak isteyenlerin KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılması ve kurs sonunda sertifika almaları birinci şart. Bu belge ile iş kurmak isteyen girişimci tarafından bir iş planı hazırlanıyor ve bu iş planı KOSGEB’e sunuluyor. İş planının KOSGEB tarafından kabul görmesini müteakiben, 50 bin lira hibe kredi veriliyor. 50 bin liranın yetmemesi durumunda, 100 bin liraya kadar, 0 faizli kredi veriliyor. Bugüne kadar kurslarımıza katılan birçok kişi bu hibelerden yararlandı” dedi.

KOSGEB kurslarının devam edebileceğini belirten Koçaş, “Talep olması durumunda yeni kurslar organize edebiliriz.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.