İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konyaspor fırsat tepti

Yeşil-beyazlılar Ankaragücü karşısında aldığı beklenmedik yenilgiyle hem haftayı ilk 5 içerisinde bitirme şansını, hem de ilk 11 maçlar itibariyle bugüne kadar topladığı puan rekorunu kırma fırsatını kullanamadı

KONYASPOR, Süper Lig’in 12. haftasında Ankaragücü karşısında aldığı beklenmedik yenilgiyle taraftarını üzerken, iki önemli fırsatı da kullanamadı. Yeşil-beyazlılar, Başkent deplasmanından galibiyetle dönmesi halinde hem puan sıralamasında adını ilk 5’e yazdıracak, hem de ilk 11 maçlar itibariyle kulüp tarihinin en fazla puan topladığı sezonu yaşayarak yeni bir rekorun sahibi olacaktı. Süper Lig’de 20. sezonunu geçiren ve daha önceki 19 sezonda, 11 maç oynadığı dönemleri en çok 16 puanla geçiren yeşil-beyazlılar, Ankaragücü maçını kazanması durumunda tarihinin en iyi 11 maçlık dönemini yaşayacaktı.

ANCAK evdeki hesap çarşıya uymadı. Ligin son sırasındaki Ankaragücü karşısında özellikle kötü savunma yaparak 4-3 mağlup olan Anadolu Kartal’ı 15 puanda kalarak rekorun eşiğinden döndü ve üst sıralara yerleşme şansını kullanamadı. Konyaspor daha önce 2015-16 ve 2016-17 sezonlarında 11 maçlık periyodu 16’şar puanla kapatmayı başarmıştı. Yeşil-beyazlı temsilcimiz en yüksek puan topladığı o sezonlardan; 2015-16’da 66 puanla ligi üçüncü, 2016-17’de ise 43 puanla ligi dokuzuncu sırada bitirmişti. Konyaspor 12. haftayı ise 4 basamak gerileyerek 15 puanla on birinci sırada tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.